REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Częstochowa] Za blisko 3 mln zł wyremontowano wał przeciwpowodziowyartykuł
Pokaż artykuł
[Częstochowa] Za blisko 3 mln zł wyremontowano wał przeciwpowodziowy
Blisko dwukilometrowy odcinek wału na prawym brzegu Warty - w rejonie ulicy Srebrnej - został wyremo...
We Wrocławiu trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego [FILM + ZDJĘCIA]
We Wrocławiu trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii stolicy Dolnego Śl...
Ukraińska marka słodyczy Ślimak Bob otworzyła w Warszawie pierwszy sklep w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ukraińska marka słodyczy Ślimak Bob otworzyła w Warszawie pierwszy sklep w Polsce
Kolejna ukraińska marka zdecydowała się na otwarcie swojego pierwszego sklepu w Polsce. Tym razem jest to marka handlowa zajmująca się sprzedażą słodyczy – Ślimak Bob. Choć firma jest w naszym kraju obecna od 2019 roku, to dopiero teraz zdecydowała się na otwarcie pierwszego, autorskiego sklepu.
[Polska] Czym deweloperzy kierują się przy wyborze gruntów pod nowe osiedla?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czym deweloperzy kierują się przy wyborze gruntów pod nowe osiedla?
Czy deweloperzy posiadają działki pod budowę kolejnych projektów? Które firmy poszukują gruntów inwe...
W 2021 roku Łódź pozyskała wielu nowych inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
W 2021 roku Łódź pozyskała wielu nowych inwestorów
Mimo sytuacji pandemicznej i niskiej aktywności najemców w I poł. 2021 r., popyt na biura w Łodzi w skali całego roku utrzymał się na poziomie przekraczającym 51,5 tys. mkw. Według danych Colliers, wiodącej firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych, blisko 70% transakcji na łódzkim rynku najmu stanowiły renegocjacje.
[Kielce] Bezpłatny parking w Galerii Korona Kielceartykuł
Pokaż artykuł
[Kielce] Bezpłatny parking w Galerii Korona Kielce
Galeria Korona Kielce postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, dlatego też z parkin...
[Wrocław] Autobusy dwóch linii zmienią na 10 dni swoją trasęartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Autobusy dwóch linii zmienią na 10 dni swoją trasę
W związku z planowanym rozpoczęciem remontu przejazdu kolejowego na ulicy Konduktorskiej, od 16 paźd...
[dolnośląskie] Świdnica: ulica Bystrzycka od nowaartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Świdnica: ulica Bystrzycka od nowa
Blisko 1,4 mln zł przeznaczyło miasto na remont drogi powiatowej. Dzięki temu kierowcy mogą komforto...
Podsumowanie I kwartału 2023 r. na rynku nowoczesnych powierzchni biurowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Podsumowanie I kwartału 2023 r. na rynku nowoczesnych powierzchni biurowych w Polsce
Firma AXI IMMO prezentuje dane podsumowujące I kwartał 2023 r. na rynku powierzchni biurowych.
Setki milionów euro na modernizację najważniejszej linii kolejowej w woj. świętokrzyskimartykuł
Pokaż artykuł
Setki milionów euro na modernizację najważniejszej linii kolejowej w woj. świętokrzyskim
Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Centrum Unijnych Projektów Transportowych informuje, że projekt nr FEPW.04.02‑IP.02‑0002/25, pn. „Prace na linii kolejowej nr 8 na odcinku Skarżysko‑Kamienna – Kielce – Kozłów, etap I: odcinek Skarżysko‑Kamienna – Tumlin”, został wybrany do dofinansowania w ramach programu Fundusze Europejskie na Polskę Wschodnią.
Trwa modernizacja stacji Sosnowiec Główny, rośnie też przystanek w dzielnicy Środula [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa modernizacja stacji Sosnowiec Główny, rośnie też przystanek w dzielnicy Środula [ZDJĘCIA]
Nowy peron powstaje na stacji Sosnowiec Główny, rośnie też przystanek w dzielnicy Środula. Wkrótce roboty na odcinku linii kolejowej Będzin – Katowice Szopienice Południowe obejmą ważne wiadukty w centrum Sosnowca. Efektem prac będzie większe bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym oraz usprawnienie przejazdów pod obiektami. Zadanie jest dofinansowane z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
TAURON przeznaczył w ostatnich miesiącach ponad pół miliarda złotych na energetyczny rozwój Dolnego Śląskaartykuł
Pokaż artykuł
TAURON przeznaczył w ostatnich miesiącach ponad pół miliarda złotych na energetyczny rozwój Dolnego Śląska
TAURON S.A. przeznaczył na inwestycje na terenie Dolnego Śląska w 2021 roku ponad 500 mln złotych. Prowadzona modernizacja i rozbudowa sieci energetycznej poprawia pewność zasilania klientów spółki, umożliwia przyłączanie nowych i skraca czas trwania awarii energetycznych. Największe inwestycje realizowane są w okolicach Wrocławia i Wałbrzycha.
Będzie rozbudowa i poszerzenie autostrady A4 w woj. śląskim i małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Będzie rozbudowa i poszerzenie autostrady A4 w woj. śląskim i małopolskim
Wkrótce rozpocznie się rozbudowa autostrady A4 w woj. śląskim i małopolskim obejmująca docelowo blisko 120 km. Inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zrealizuje inwestycję, która zmieni sposób funkcjonowania autostrady: poszerzone zostaną jezdnie, przebudowane będą węzły, unowocześnione obiekty inżynierskie oraz przygotowana zostanie cała infrastruktura do rosnących potoków ruchu.
Dom studencki "Jowita" w Poznaniu zostaje! Planowana sprzedaż budynku została wstrzymana [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Dom studencki "Jowita" w Poznaniu zostaje! Planowana sprzedaż budynku została wstrzymana [FILM]
Minister Nauki Dariusz Wieczorek spotkał się z władzami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz ze studentami, którzy od kilku dni protestują w domu studenckim "Jowita". Szef resortu nauki deklarował wsparcie ze strony ministerstwa i podkreślał, że akademik nie zostanie zlikwidowany. Zapowiedział również prace nad nowymi rozwiązaniami, które w sposób kompleksowy pozwolą na dofinansowanie akademików ze środków przeznaczonych na budownictwo komunalne.
Zbyt mocna regulacja w ustawie deregulacyjnej. Wyśrubowane normy dotyczące współczynnika parkingowegoartykuł
Pokaż artykuł
Zbyt mocna regulacja w ustawie deregulacyjnej. Wyśrubowane normy dotyczące współczynnika parkingowego
Ustawa deregulacyjna może mieć negatywny wpływ na rynek mieszkaniowy w Polsce z uwagi na wyśrubowane normy dotyczące współczynnika parkingowego. Ustawa o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych (druk senacki nr 906) zakłada możliwość budowania osiedli mieszkaniowych na terenach po centrach handlowych i w miejsce starych biurowców.
W Poznaniu trwa budowa 116-metrowego biurowca Andersia Silver, najwyższego budynku w Wielkopolsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu trwa budowa 116-metrowego biurowca Andersia Silver, najwyższego budynku w Wielkopolsce [FILM]
Powstający 25-kondygnacyjny biurowiec, osiągając wysokość 116 metrów, stał się najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.
Kolejna globalna firma stawia na Gdańskartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna globalna firma stawia na Gdańsk
Fracht FWO Polska, część globalnej Grupy Fracht, 17 czerwca br. oficjalnie otworzyła nowe biuro w Gdańsku, na czele którego stanął Arkadiusz Torbicki, dyrektor oddziału. Działanie to związane jest z ekspansją i wzmocnieniem działań biznesowych spółki w obszarze biznesu kontenerowego.
W centrum Warszawy powstanie nowy, 150-metrowy wieżowiec AFI Tower [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstanie nowy, 150-metrowy wieżowiec AFI Tower [FILM+WIZUALIZACJE]
Inwestorzy superkwartału Towarowa22 otrzymali pozwolenie na budowę biurowca przy Rondzie Daszyńskiego. Oryginalną 150-metrową wieżę w biznesowym centrum Warszawy zaprojektowała pracownia JEMS Architekci. 40-piętrowy budynek wyróżni szereg udogodnień dla użytkowników, niskoemisyjnych rozwiązań i nietypowa bryła inspirowana historią miejsca. Zakończenie budowy planowane jest w drugiej połowie 2028 r.
ORLEN z największymi inwestycjami w swojej historiiartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN z największymi inwestycjami w swojej historii
Rekordowe 380 mld zł to w przeliczeniu na każdego Polaka 1013 zł, inwestowane co roku przez dziesięć lat. Wszystko po to by zbudować nowoczesną i bezpieczną energetykę oraz zapewnić Polsce dostęp do możliwie najtańszej energii. Za Grupą ORLEN pierwszy rok realizacji tej strategii i pierwsze miesiące realnych prac na placach budowy.
Amerykański koncern Mars planuje w Poznaniu rozbudowę największej fabryki gum do żucia w Europie artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Mars planuje w Poznaniu rozbudowę największej fabryki gum do żucia w Europie
Fabryka gum do żucia Mars w Poznaniu od trzech dekad jest jednym z najważniejszych punktów na globalnej i europejskiej mapie produkcyjnej firmy. Dziś to największy należący do Mars zakład produkcji gumy do żucia w Europie i drugi co do wielkości na świecie. Każdego roku powstają tu miliardy drażetek, które trafiają do konsumentów w ponad 40 krajach – od Polski i krajów Europy Centralnej, po Niemcy, Francję, ale też Nigerię czy Ekwador. Firma ma kolejne plany inwestycyjne dotyczące zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w stolicy Wielkopolski.
REKLAMA